Szukaj w działach:

Czy w małej firmie warto inwestować w laser fiber?

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU
 


Laser fiber, technologia do niedawna spotykana głównie w największych zakładach produkcyjnych, stopniowo wkracza także do mniejszych firm. Czy właściciele małych i średnich przedsiębiorstw powinni inwestować w laser fiber?

Jeszcze do niedawna rynek obrabiarek laserowych zdominowany był przez lasery CO2, których konstrukcja wywodziła się z lat 60. Na technologiczny przełom musieliśmy czekać do 2008 roku, kiedy pojawił się laser fiber. Innowacyjność i związane z nią koszty, a także choroby wieku dziecięcego sprawiały, że laser fiber długo był maszyną spotykaną przede wszystkim w halach największych firm. To się jednak zmienia.

Dzięki rozwojowi technologii cięcia światłowodowego laser fiber stał się rozwiązaniem uniwersalnym, niezawodnym i konkurencyjnym cenowo. Czyli atrakcyjnym także dla małych i średnich firm, które coraz częściej decydują się postawić na tę technologię. Dlaczego to robią?

Niezależność

Wielu przedsiębiorców zleca obróbkę CNC na zewnątrz, nie chcąc powiększać parku maszynowego i generować związanym z tym kosztów. Własny laser fiber to jednak bezcenna w biznesie niezależność. Doceni ją każdy, kto zmierzył się z nierzetelnym podwykonawcą lub opóźnieniami. Owszem, coraz łatwiej o zlecenie cięcia czy grawerowania zewnętrznej firmie. Nie eliminuje to jednak problemów z terminowością i jakością wykonania. Laser fiber pomoże utrzymać wyśrubowane terminy i najwyższą jakość.

Uniwersalność

Lasery fiber pełnię swoich możliwości pokazują przy obróbce cienkich blach z materiałów refleksyjnych, wobec których tradycyjne lasery gazowe były praktycznie bezradne. Technologia światłowodowa świetnie sprawdza się także w przypadku wielu tworzyw sztucznych czy ceramiki. Nowoczesny laser fiber jest bezkonkurencyjny w obróbce wielopłaszczyznowej, czyli w pracy ze skomplikowanymi kształtami. Laser światłowodowy nie musi więc być przeznaczony do jednego zadania. Z pomocą specjalistów znajdziesz maszynę, która podoła wielu wyzwaniom.

Niezawodność

Laser fiber to przede wszystkim niesamowita żywotność. Źródło światłowodowe może bezawaryjnie pracować nawet 100 tys. godzin, czyli 16 lat! Tradycyjne lasery gazowe mają mnóstwo elementów serwisowych, które trzeba wymieniać, od systemu soczewek po filtry. Laser fiber jest ich pozbawiony, a wymiana części eksploatacyjnych jest szybka i prosta. Także serwis maszyn światłowodowych nie sprawia problemów, podczas gdy prac przy starszych maszynach CO2 podejmuje się coraz mniejsza liczba specjalistów.

Koszty eksploatacji

Wydajność lasera fiber sięga 25 proc., podczas gdy technologia gazowa pozwala na osiągnięcie wartości zaledwie 8 proc. Laser fiber zużywa podczas pracy czterokrotnie mniej energii elektrycznej niż maszyny CO2. A ceny prądu, zwłaszcza dla przedsiębiorstw, będą coraz istotniejszym wydatkiem. Z technologią fiber możesz go ograniczyć.

Miejsce

Tradycyjne lasery CO2 wymagały sporo miejsca, na które nie zawsze mała czy średnia firma może sobie pozwolić. Laser fiber pozbawiony jest pompy próżniowej czy turbiny, dzięki czemu może mieć wręcz kompaktowe rozmiary. Oszczędność miejsca jest więc ogromna. A specjaliści z firmy Maszyny-Polskie.pl pomogą przygotować stanowisko do montażu lasera. Włącznie z instalacją systemów filtrujących, odpylających czy wentylacyjnych, które stają się standardem także w mniejszych zakładach.

Obsługa

Kto to będzie obsługiwał? Właśnie konieczność wyszkolenia, obsługi i serwisowania sprawia, że wielu właścicieli firm woli zlecić obróbkę CNC podwykonawcom. Dlatego Maszyny-Polskie.pl kompleksowo szkolą pracowników swoich klientów w obsłudze i codziennej eksploatacji zakupionych urządzeń oraz oprogramowania sterującego. Nowoczesne lasery są intuicyjne i bezpieczne w użytkowaniu. A fachowy serwis zapewnia wsparcie w każdej chwili.

Atrakcyjna cena

Laser fiber jako wciąż nowa technologia kojarzony jest z wysokimi kosztami. Rynek jednak rozwija się i oferuje coraz więcej atrakcyjnych rozwiązań w korzystnych cenach. Maszyny-Polskie.pl specjalizują się w dystrybucji laserów renomowanych chińskich producentów, którzy działają na europejskim rynku od lat, dostarczając tysięcy zaawansowanych obrabiarek dla różnych branż. W przypadku laserów fiber warto rozważyć również alternatywne sposoby finansowania, takie jak leasing, które pozwolą dodatkowo obniżyć koszty.

Laser fiber to najnowocześniejsza dostępna dziś technologia obróbki metali. Dzięki coraz większej elastyczności rozwiązań, niezawodności i efektywności staje się najlepszym wyborem także dla małych i średnich firm. Zwłaszcza, że tradycyjne lasery CO2 mogą praktycznie zniknąć z rynku nawet w ciągu kilku lat, wyparte przez urządzenia światłowodowe. Inwestycja w laser fiber staje się inwestycją w przyszłość.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Maszyny-Polskie.pl, dystrybutora laserów fiber. Maszyny-Polskie.pl to jedyny w Polsce autoryzowany przedstawicielem jednej z największych chińskich firm produkujących wycinarki laserowe fiber Senfeng Leiming Laser. Maszyny-Polskie.pl jako pierwsza firma w naszym kraju sprzedała dziesięć laserów fiber o mocy 4kW produkowanych w Chinach.

Chcesz poznać możliwości laserów fiber? Odwiedź salon technologii laserowych Maszyny-Polskie.pl w Toruniu.

Znajdź firmę oferującą wycinarki laserowe na Staleo.pl
-->https://staleo.pl/katalog-firm/handel-i-produkcja-maszyny/wycinarki-laserowe


Źródło: 
Maszyny-Polskie.pl 
Redaktor: MRR

MASZYNY-POLSKIE.PL sp. z o.o.
Mazowiecka 52
87-100 Toruń
+48 604 820 313
POWIĄZANE
Popraw identyfikowalność produktów dzięki systemom znakowania laserowego LASIT Znakowanie laserowego i grawerowanie laserowe to najlepsze narzędzia zapewniające identyfi...
Firma ANCA na Targach EMO 2021 W miarę, jak branża narzędzi skrawających przechodzi z narzędzi standardowych na narzędzi...
Dzień Innowacji Prima Industrie Prima Industrie podczas pierwszego wydarzenia „Dzień Innowacji” zaprezentował...
Spotkaj się z Prima Power na Euroblech Obecność firmy Prima Power na targach Euroblech 2018 znakomicie wpisuje się w oficjalną d...
Nowoczesny przemysł w pigułce Już 23 października 2019 w Sheraton Warsaw Hotel odbędzie się jedno z najważniejszych wyd...
Podlaskie firmy stawiają na fachowców Rozpoczęła się rekrutacja do Branżowej Szkoły I Stopnia nr 10 w Białymstoku. Od września ...
Partnerzy