Szukaj w działach:

Klaster Obróbki Metali w Brandenburgii

Klaster Obróbki Metali
Fot.: Klaster Obróbki Metali 

Dla Klastra Obróbki Metali tegoroczna końcówka roku okazała się jedną z bardziej intensywnych. Po owocnych prezentacjach wraz z firmami członkowskimi na targach Elmia Subcontractor 2017 w Szwecji i Warsaw Industry Week, ostatnią listopadową wystawą będzie V Cluster Conference Metal Brandenburg.

W czasie wydarzeni planowane są spotkania z niemieckimi oraz duńskimi firmami w poszukiwaniu partnerów do współpracy biznesowej. Konferencja odbywa się w Hennigsdorf k. Berlina w dniach 28-30 listopada. Organizowana jest przez Klaster Metalowy z Branderburgii, z którym KOM podpisał umowę o współpracy w trakcie targów przemysłowych Hannover Messe.

W wyjeździe do Niemiec uczestniczy 10 firm klastrowych. W rozmowach ogółem bierze udział ponad 100 przedstawicieli instytucji i przedsiębiorstw z Niemiec, Danii i Polski. Konferencji towarzyszą także spotkania B2B uczestników, czyli rozmowy biznesowe oraz poszukiwanie partnerów handlowych. W ubiegłorocznej edycji wydarzenia udział wzięło ponad 130 uczestników, z czego ponad połowę stanowiły przedsiębiorstwa. 

Hasło tegorocznej konferencji to "Digitalisation - Chance and Challenge for Business".

- „Warto zapoznać się z nowymi trendami panującymi w Europie oraz wyzwaniami czekającymi w najbliższej przyszłości branżę maszynową zarówno w sferze technologii, jak i kapitału ludzkiego” - mówi Janusz Poulakowski, dyrektor Biura Klastra Obróbki Metali. - „Nie jest tajemnicą, że nowe technologie, innowacyjne rozwiązania trafiają do nas z Zachodu, dlatego też należy pojawiać się tam, gdzie one powstają i są prezentowane.”

podpisanie umowy Klastrem Obróbki Metali
Fot.: Klaster Obróbki Metali (podpisanie umowy podczas Hannover Messe)  

Przedstawiciele KOM są zadowoleni, że konsekwentne działania nakierowane na internacjonalizację przynoszą efekty.

- „Mamy coraz więcej partnerów w Europie, jesteśmy obecni na najważniejszych wydarzeniach w branży. Współpraca ta ma wymiar czysto praktyczny, nie wirtualny” - podkreśla Janusz Poulakowski.

Działania, o których wspomina dyrektor, są zauważalne. Wyjazd do Brandenburgii wspomógł Urząd Miejski w Białymstoku. KOM wygrał bowiem konkurs na promocję zagraniczną regionu, co przyczynilo się do otrzymania dofinansowania z magistratu.

Klaster Obróbki Metali obchodzi w tym roku jubileusz 10-lecia działalności. Posiada status Krajowego Klastra Kluczowego. Liczy blisko 100 podmiotów, w skład których wchodzą przedsiębiorstwa, a także partnerzy strategiczni - uczelnie samorządy, parki technologiczne, instytucje około biznesowe. Liczba zatrudnionych w firmach członkowskich to ponad 7600 osób, roczny przychód firm klastrowych plasuje się na poziomie przeszło 1,6 mld zł, z czego eksport stanowi 40%.


Zobacz profil Klastra Obróbki Metali na Staleo.pl

Źródło: Klaster Obróbki Metali 

Dodano 29.11.2017
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Konkurs

  Newsletter

  Partnerzy