Szukaj w działach:

Modernizacja drogą do Fabryki Jutra

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

Fot.: Production Manager 


IV edycja Konferencji Production Manager Meetings „Zarządzanie przez modernizację - droga do Fabryki Jutra” odbędzie się 7 grudnia 2016 r. w Warszawie.


Czwarta rewolucja przemysłowa stała się miarą rozwoju na najbliższe dwie dekady dla najbardziej rozwiniętych gospodarek przemysłowych świata. Rządy Korei Północnej, Niemiec, Chin oraz USA energicznie wspierają rozwój centrów badawczo-rozwojowych czy inicjatyw pozwalających rewolucji dotrzeć także w dół „łańcucha pokarmowego”, do małych i średnich przedsiębiorstw. Zmagająca się z coraz większym deficytem pracowników, a modernizująca najwolniej od trzech lat (2,5% PKB) Polska gospodarka potrzebuje powyższej rewolucji jak żadna inna.


Jak więc powinna wyglądać przebudowa zakładu produkcyjnego nad Wisłą? Gdzie podłożyć ogień, aby rewolucja wybuchła także w Państwa zakładzie? Czy jest ona domeną jedynie dużych, międzynarodowych firm? Jak, wobec jej następstw, mobilizować pracowników, odczuwających naturalny strach przed gwałtownymi zmianami? Co różni Polaków oraz Japończyków w kwestii wprowadzania zmiany? Jak prezentują się dojrzałe filary World Class Manufacturing u światowego producenta samochodów (Fiat)? Jak rozporządzać elastycznością (źródłem naszej narodowej, strategicznej przewagi konkurencyjnej) i co jest wobec tego naszym wąskim gardłem? Odpowiedzi na te i inne pytania padną w czasie konferencji „Zarządzanie przez Modernizację - Droga do Fabryki Jutra”.


Program Production Manager Meetings:


1. Przemysł 4.0 to już rzeczywistość - Inteligentne Fabryki w praktyce. Grzegorz Kucia, prezes GetMore Management

  • Rewolucja przemysłowa 4.0 stała się faktem. To nie melodia przyszłości, lecz dzisiejsza rzeczywistość. Inteligentne fabryki już działają. Nie tylko za granicą, ale także w Polsce. Przemysł 4.0 to nie tylko domena wielkich grup przemysłowych to już rzeczywistość małych oraz średnich przedsiębiorstw, które dzięki takiemu podejściu przekształcają się z warsztatów w inteligentnych światowych producentów high-tech i zyskują przewagę konkurencyjną. Jak działają inteligentne fabryki w praktyce na przykładzie wdrożeń IPOsystem w Polsce.


2. Lean Management w warunkach inwestycji w automatykę – dwie drogi usprawnienia zakładu. Tomasz Kuźniarski, dyrektor produkcji Gino Rossi

3. Elastyczność - Jak zarządzać strategiczną przewagą konkurencyjną według TOC. Paweł Schmidt, Dyrektor Goldratt Consulting Polska

  • Elastyczność jest źródłem naszej narodowej, koncepcji przewagi konkurencyjnej. Dzięki niej sprzedajemy oraz wygrywamy rynkową walkę z firmami z zachodu. Jednocześnie elastyczność kosztuje coraz więcej i coraz bardziej nam jej brakuje. Głównie to właśnie staje się źródłem nieustającego konfliktu działu sprzedaży i działu produkcji. Zatem jak kieroewać Elastycznością? I co jest wobec tego naszym wąskim gardłem?


4. Przebudowa fabryki, czyli re-inżyniering layoutu zakładu Hilding Anders Polska. Dawid Majchrzak, Project Manager, Hilding Anders Polska

5. World Class Manufacturing – idealny system w nieidealnym środowisku. Damian Uchyła, Konsultant, specjalista WCM, specjalista HR, Marek Stolorz, HR Business Partner, Konsultant WCM, FCA Poland S.A

  • „Pokażemy na przykładzie piramidy zarządzania jednego z filarów WCM, jak osiągnąć zaangażowanie wszystkich poziomów organizacji. Przedstawimy sposób zarządzania Best Practise na podstawie poszczególnych filary WCM wewnątrz grupy FCA. Wyjaśnimy przykłady prawidłowej pracy na dostępnych danych na bazie FCA Poland. Zaczynając od diagramu Ishikawy, omówimy każdy z M z przykładowymi narzędziami do identyfikacji przyczyny źródłowej występującego w procesie problemu. Pokażemy nasz zakładowy tryb ciągłej poprawy w optyce projektów kaizen (działanie systemu + przykłady). Pokażemy pareta strat zakładów o różnych profilach produkcyjnych, omówimy najważniejsze i powtarzające się straty między innymi Mudę, Breakdowns, scrap czy energia. Dodatkowo pokażemy pracę naszego zakładu nie na stratach ale na czynnościach o wartości dodanej.”


6. Wizualne Zarządzanie Wynikami jako skuteczna metoda motywowania i angażowania pracowników w działania doskonalące. Andrzej Biziuk, Trener i Konsultant, Dyrektor Zarządzający LeanQ Team Sp. z o.o.

  • Wizualne Zarządzanie Wynikami zyskało w Polsce coraz więcej entuzjastów, którzy widzą w nim skuteczną metodę szybkiego reagowania na pojawiające się problemy na każdym poziomie firmy. Postępowo zarządzane przedsiębiorstwa zaczynają zauważać, że Wizualne Zarządzanie Wynikami to na pewno nie kolejna technika raportowania i nie tylko sposób skutecznego rozwiązywania problemów, ale również bezinwestycyjna metoda angażowania i motywowania pracowników do ciągłego doskonalenia.


7. Skrzydła na plecach, czyli Lean po polsku. Tomasz Król, dyrektor zarządzający, Instytut Doskonalenia Produkcji

  • „Podczas wystąpienia postaram się odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania dotyczące metodologii: Co różni Polaków i Japończyków w kwestii wprowadzania zmiany? Dlaczego rozwiązania leanowe nie działają ? Czy firma jest gotowa na wdrożenie Lean? Czy wdrażać filozofię, czy efekty? Co daje Lean i dla kogo on jest?”


Pobierz formularz REJESTRACYJNY


Wstęp na konferencję jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona, o możliwości udziału decyduje kolejność zgłoszeń.


Strona www:
www.production-manager.pl

Miejsce:
Hotel Novotel Airport, 
ul. 1 Sierpnia 1, 
Warszawa 

Kontakt:
Natalia Stryjak
Zastępca redaktora naczelnego
Czasopismo „Production Manager”
tel.: +48 881 26 44 64
natalia.stryjak@production-manager.pl


Źródło: Production Manager 

 
Partnerzy